معرفی بازی ایرانی,معرفی بازی ایرانی مگنیس,بازی مگنیس,تصاویر بازی مگنیس,عکس های بازی ایرانی مگنیس,نقد و تحلیل بازی ایرانی مگنیس

بررسی بازی ایرانی مگنیس

سال‌ها پیش و در جریان نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران، تیم جوان و خوش ذوق راسپینا در یکی از غرفه‌های این رویداد، محصولی تحت عنوان ارتش‌های فرازمینی را به نمایش گذاشتند که از همان روزها، تبدیل به مورد انتظارترین بازی ایرانی شد. سازندگان بازی که به واسطه این گام بلند، حسابی برای خود بین گیمرها اسم و رسم دار شدند، پس از انتشار ارتش‌های فرازمینی و با تمام حرف و حدیث‌هایی که پیرامون بازی شد، به راه خود ادامه دادند اما تعدادی از آنها تصمیم گرفتند ایده‌های خود را در ابعادی کوچک‌تر، اما زودبازده به سرانجام برسانند. پاییزان، نام استودیویی تازه تاسیس است که نام آشنای چند دست‌اندرکار بازی ارتش‌های فرازمینی در آن به چشم می‌خورد، اما این استودیو هدف خود را این بار بر روی توسعه‌ی بازی‌های موبایلی و خلاقانه معطوف کرده است.

بازی مگنیس در واقع در استودیو راسپینا مراحل ساخت و توسعه خود را طی کرد، اما برای تمرکز بیشتر روی ساخت بازی‌های موبایل، چند نفر از تیم راسپینا استودیو پاییزان را تاسیس کردند و توسعه مگنیس را در کنار راسپینا به پایان رساندند. نیما معماری به عنوان طراح بازی، کیوان ابراهیمی به عنوان آرتیست دو بعدی، سیاوش جعفرزاده برنامه نویس، آریا اسرافیلیان برای جلوه‌های ویژه صمعی و بصری و محمد زهتابی در بخش مارکتینگ، نام‌هایی هستند که پشت بازی مگنیس حضور داشتند. از این حرف‌ها که بگذریم، آیا سازندگان بازی توانسته‌اند محصولی در خور توجه و ایده‌آل برای مخاطبان گوشی‌های هوشمند ارائه‌ دهند؟ بازی چند روز قبل از انتشار بر روی کافه بازار، در اختیار ما قرار گرفت و فرصت خوبی برای تست آن داشتیم که به موجب آن، برخی ایرادت بازی در روزهای اول انتشار به تیم سازنده اطلاع داده شد و آنها هم نسبت به اصلاح و تغییر اقدام کردند.

مگنیس در واقع نام روبات گوی مانند کوچکی است که شما در بازی‌ای به همین نام، کنترلش را بر عهده می‌گیرید. مگنیس یک بازی کوچک موبایلی است که قرار نیست داستانی برای شما تعریف کند، قرار نیست در پیچیدگی قرار بگیرید و تنها هدف سازندگان بازی، ارائه‌ی چالش عبور این روبات ماجراجو از موانع مختلف است. گوی با یک صدای کورتانا مانندی از خواب بیدار می‌شود و شما در ابتدای بازی برای دقایقی کوتاه، مورد آموزشی قرار می‌گیرید که با اصلی‌ترین مشخصه‌ی مگنیس آشنا شوید: کنترل!

بزرگ‌ترین ایده‌ی استودیو پاییزان، نحوه‌ی کنترل مگنیس است که از آن یک برگ برنده‌ی بزرگ ساخته است. با لمس صفحه، اتصالی مجازی با گوی برقرار می‌شود و شما انگشتتان را به هر طرف که ببرید، مگنیس به سمت مخالف آن حرکت می‌کند. بالا ببرید، پایین می‌آید، چپ ببرید راست می‌آید و راست ببرید چپ می‌رود. همین شیوه‌ی کنترل باعث می‌شود تا شما چالش درگیرکننده و جذابی برایتان پیش بیاید و اگر کمی صبور باشید، کم کم با فرمان مگنیس آشنا می‌شوید. با این حال، این مراحل بازی است که می‌تواند حسابی شما را به دردسر بیاندازد و حتی گاهی از جا بلندتان کند!

 

دیدگاه خود را بنویسید

یک + 1 =