بررسی بازی موبایل Reigns

این دقیقا همان کاری است که استودیو نریال، سازنده بازی، با عرضه Reigns آن را هدف گرفته است. این استودیو با تمرکز بر همین اصل، یعنی قرار دادن بازیکنان در مجموعه وقایع مختلف، این فرصت را به آنها می‌دهد تا با نشستن بر جایگاه یک پادشاه، تصمیمات حساسی را برای آینده پادشاهی خود و از آن مهمتر حکومت بگیرند.

Reigns تجربه‌ای متفاوت از حکمرانی را به دستگاه‌های موبایل می‌آورد

داستان بازی به روشی لایه‌ لایه روایت می‌شود؛ در این روش بازیکنان با پاسخ‌ به هر پرسش قادر هستند در لحظه یا با کمی فاصله نتیجه انتخاب‌های خود را مشاهده کنند. این موضوع بستر مناسبی را برای تفکر برروی هر انتخاب فراهم می‌کند تا با بررسی شرایط و میزان رضایت چهار جبهه اصلی حکومت داری شامل مذهب (کلیسا)، مردم، ارتش و خزانه (اقتصاد)، پاسخ‌ مثبت یا منفی را انتخاب و به نمایندگان برای افزایش یا کاهش رضایت گروه‌ها ارائه کنید. ازدواج با پرینسس یک سرزمین دیگر، تاسیس کلیسا یا بیمارستان، کمک به روستاییان، کپی کردن ابزار قلمروهای دیگر، حمله یا دفاع در برابر وایکینگ‌ها و بسیاری از موارد دیگر نیاز به رضایت یا عدم رضایت شما دارد.

Reigns اساسا یک بازی کارتی و مبتنی بر متن محسوب می‌شود. با مطالعه سوالات، پیشنهادات یا خواسته‌های مختلف باید از میان دو پاسخ از پیش تعیین شده یکی را با راست یا چپ کشیدن انگشت خود روی نمایشگر انتخاب کنید که درنتیجه آن با پاسخ به هر یک از کارت‌ها، یک تا چهار جناح قدرت در قلمرو را تحت تاثیر قرار می‌دهید. به عنوان مثال، در صورتی که تنها به فکر نبرد یا کمک به روستاییان باشید و خزانه را در نظر نگیرید، همین موضوع با خالی شدن خزانه و فروپاشی اقتصاد سلطنت همراه شده و افرادی ناشناس پادشاه را به فجیع‌ترین شکل ممکن به قتل می‌رسانند. با پیشروی در حکومت و پشت سر گذاشتن سریع سال‌ها به مرور شخصیت‌های جدید در خواست ملاقات با پادشاه را می‌کنند، در صورت تایید ملاقات یا انجام عمل خاصی به مرور کارت‌های جدیدی را آزاد خواهید کرد. توسعه‌دهندگان با هدف جلوگیری از تکراری شدن بازی، مجموعه ماموریت‌هایی شامل پیروزی در دوئل، بدست‌ آوردن یک سنگ خاص یا ملاقات با شخصیتی خاص را در نظر گرفته‌‌اند. از میان صدها کارت موجود در بازی در مجموع ۱۰۳ کارت شامل شخصیت‌ها، روش‌های مرگ یا ماموریت‌ها می‌شوند که همگی آنها قابل آزادسازی هستند.

مجموع ۱۰۳ کارت شامل

دیدگاه خود را بنویسید

5 × چهار =