بررسی بازی Resident Evil 4

Resident Evil 4 تا به امروز برای پلتفرم‌ های متعددی پورت شده است و جدید‌ ترین مقصد‌ های آن هم ایکس‌باکس وان و پلی‌ استیشن ۴ هستند که بازی با قیمت ۲۰ دلار و البته وعده‌ هایی برای بهبود جلوه‌های بصری برای‌ شان عرضه شده است. پس با ما همراه باشید، تا این نسخه‌ های بازی را بررسی کنیم.

 

این قضیه زمانی بیش‌ تر به چشم می‌ آید که بدانیم ما در همین نسل ریمستر‌ های خیلی خوبی را تجربه کرده‌ ایم؛ بازی‌ های مثل سه نسخه اصلی Uncharted یا ریمستر نسخه اول Gears of War که همگی حس و حال یک بازی نسل هشتمی را تا حدودی القا می‌ کنند. ولی کپکام هیچ تلاشی برای بهبود گرافیک بازی انجام نداده و در نتیجه می‌ توان این بازی را یک بازی ضعیف از این حیث دانست.

نسل هشتم بازی‌های ویدیویی

نسل هشتم بازی‌ های ویدیویی، با اینکه عرصه عرضه بازی‌ های جدید و اوریجیال جذابی بوده است، ولی شخصا حس می‌ کنم که در این دوران ناشران و بازیسازان بزرگ دیگر آن جرات گذشته را برای خلق بازی‌های کاملا جدید ندارند

و به همین دلیل هم شاهد عرضه بازی‌های ساختار‌کشن جدید زیادی نیستیم و این نوع بازی‌ها بیشتر در بین آثار مستقل دیده می‌شوند. نسل هشت همچنین سرآغازی بود بر عرضه ریمستر بازی‌هایی که در گذشته امتحان خودشان را پس داده‌اند. حال برخی از این بازی‌ها به معنای واقعی کلمه بازی‌های خوب و قابل قبولی هستند که شاهکار‌های قدیمی را با جلوه‌های بصری امروزی عرضه می‌کنند و برخی هم مانند نسخه جدید رزیدنت ایول ۴، فقط یک عرضه مجدد به حساب می‌آیند و تغییری در آن‌ها دیده نمی‌شود. البته اشتباه نکنید، کسی از یک بازی ۲۰ دلاری انتظار یک بازسازی کامل را ندارد، ولی خب اینکه بخواهیم سازندگان ماننده وعده‌هایشان کمی ظاهر بازی را بهتر کنند یا حداقل کنترل‌های آن را خراب نکنند، خواسته زیادی نیست.

پس در مجموع می‌توان گفت که Resident Evil 4 روی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان، بازی است که اگر پیش از این بنا به هر دلیلی موفق به تجربه آن نشده‌اید، برای‌تان مناسب است. ولی اگر این بازی را پیش از این روی پلتفرم‌های مختلف تجربه کرده‌اید، این نسخه‌ها تجربه جدیدی برای‌تان به ارمغان نخواهند آورد. پس در نظر داشته باشید که نمره‌ای که به این بازی داده می‌شود، ارتباطی با کیفیت بازی بزرگی به نام رزیدنت ایول ۴ ندارد و نمره‌ای است که این نسخه از بازی لایق آن است.

 

دیدگاه خود را بنویسید

چهارده + دوازده =